Contabil

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

-Absolvent de studii economice superioare;
-Experienta profesionala de minim 3 ani in domeniu contabilitatii, cuprizand toate aspectele activitatii financiar contabile pana la definitivarea balantei lunare;
-Experienta in elaborarea si implementarea procedurilor contabile interne.
-Foarte buna cunoastere a legislatiei financiar contabile si fiscale
-Cunostinte avansate de operare PC, MS Office, Excel

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.