Contabil

Huge ContExpert

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar
anuale
- Realizeaza situatii financiare
- Mentine relatia cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii etc.).
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- orice alte operatiuni si rapoarte legate de serviciul de contabilitate prestat clientilor

CERINTE

- cu experienta in contabilitate de pana la 1 an sau fara experienta
- cunostinte teoretice/practice de fiscalitate
- operator curent MS Office, cunostinte SAGA constituie avantaj
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate de contabilitate (Saga de preferat)
- studii superioare economice
- cunostinte de limba engleza;
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu in functie de randamentul si capacitatea de lucru demonstrata

DESCRIEREA FIRMEI

societate de expertiza contabila membru CECCAR