Contabil

DINAMIC BUSINESS INTERCONSULT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunt disponibile un post de Contabil junior si un post de Contabil, in cadrul unei societati de contabilitate, consultanta fiscala si servicii personal.

Contabil junior:

- introducerea documentelor contabile primare in baza planului general de conturi pentru societatile client
- mentinerea relatiei cu clientii alocati prin intermediul telefonului/faxului/e-mailului sau direct in cadrul unor intrevederi
- mentinerea relatiei cu banca si cu diversi furnizori
- arhivarea in bune conditii a documentelor financiar contabile pentru societatile client
- deplasarea la diverse institutii sau la sediul clientilor - daca este cazul

Contabil:

- verificare si corectare contabilitate primara intocmita de contabilul junior;
- intocmirea si depunerea on-line a declaratiilor fiscale;
- reglarea fiselor sintetice;
- intocmirea dosarelor de personal (documente angajare, modificare, incetare contracte de munca etc.) pentru societatile client
- intocmirea si depunerea Registrului de Evidenta al Salariatilor pentru societatile client, precum si a statelor de salarii, a declaratiilor lunare de personal si a altor documente, conform legii

CERINTE

- persoane organizate, cu rezistenta la stres, capacitate de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp
- limba engleza este obligatorie
- disponibilitate program prelungit - cand este cazul
- in cazul postului de contabil junior, nu este necesara experienta, insa sunt obligatorii cunostintele teoretice de contabilitate; in cazul postului de contabil, este necesara experienta de minim 1 an, iar un post detinut anterior intr-o firma de contabilitate reprezinta un avantaj
- cunostinte PC - Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

- posibilitate de promovare pe masura acumularii cunostintelor
- salariul de inceput 700 lei pentru contabil junior si 1200 lei pentru contabil
- pe parcursul colaborarii, tichete de masa si abonament de servicii medicale