Consultanti vanzari ALTEX /Grand Arena/BERCENI

SC ALTEX ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam colegi pasionati de tehnologie, cu experienta in vanzari, pentru promovarea si vanzarea de produse electronice, electrocasnice, entertainment, IT si comunicatii in MAGAZINUL ALTEX Grand Arena/Berceni

Descrierea jobului:

Ce vei face in rolul de Consultant Vanzari in Altex?

Scopul principal al Consultantului de Vanzari in Altex este acela de a-si indeplini obiectivele de vanzari prin crearea unei experiente de cumparare memorabila clientilor Altex, bazata pe respect, disponibilitate si solutionarea eficienta a nevoilor clientului.

CERINTE

Candidatul ideal:

Pregatirea necesara obligatorie:

- Studii medii finalizate cu diploma de bacalureat;

- Cunostinte operare PC (Microsoft Office – Word, Excel , E-mail).

Competente necesare:

- Usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;

- Capacitate si disponibilitate de asimilare rapida a informatiilor noi;

- Atentie la detalii;

- Toleranta crescuta la stres;

- Capacitate de a lucra sub presiune;

- Capacitate de analiza si rezolvare rapida a problemelor de vanzare;

- Orientat in aceeasi masura si catre client si catre rezultat;

- Perseverenta si incredere in sine;

- Empatie;

- Stabilitate emotionala;

- Integritate profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

altex