Consultant vanzari publicitate online

Tuku Media Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea bazei de date cu potentialii clienti si contactarea acestora
Prezentarea ofertei si negocierea contractelor
Asigurarea derularii procesului de vanzare in cele mai bune conditii
Mentinerea relatiilor cu clientii pentru fidelizarea acestora
Realizarea targeturilor lunare primite
Raportarea activitatii zilnice

CERINTE

Cunostinte si experienta profesionala pe vanzari in mediul online sau print;
- Cunoasterea tendintelor actuale din publicitatea online;
- Capacitatea pentru contacte umane;
- Un puternic simt al obiectivelor si un bun negociator;
- Hotarare, abilitati excelente de organizare, capacitatea de a avea initiativa;
- Spirit de echipa, fluenta in exprimare, valori si principii morale solide;
- Atrage clienti pentru publicitate online pe site-urile din portofoliu;
- Se documenteaza, identifica potentialii clienti si stabileste strategia de vanzare;
- Propune campanii speciale care sa raspunda la nevoile de promovare setate impreuna cu clientul;
- Elaboreaza ofertele;
- Urmareste concretizarea proiectelor si derularea contractelor;
- Realizeaza targhetul de vanzari lunar si indeplineste criteriile de performanta;
- Informeaza departamentul de marketing cu date obtinute direct si indirect despre clienti si potentiali clienti;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + Bonusari din vanzare

Suntem o agentie de advertising independenta, orientata spre rezultatele celor peste 16 portaluri din portofoliu prin executia impecabila a conceptelor creative dezvoltate.
Credem in dezvoltarea parteneriatelor pe termen lung in relatia cu clientii nostrii.