CONSULTANT VANZARI ONLINE - VORBITOR LIMBA BULGARA

SC PRETURI PENTRU TINE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

POZITIA DE CONSULTANT VANZARI ONLINE PRESUPUNE RELOCAREA DUMNEAVOASTRA IN BUCURESTI, intrucat activitatea se desfasoara in Bucuresti, la sediul central al companiei din Soseaua Industriilor, sector 3.
Viitorul angajat va face parte din Departamentul de Vanzari Online, care se ocupa cu comercializarea produselor companiei prin intermediul magazinului online.

Responsabilitati:
- ofera suport telefonic/e-mail/retele de socializare utilizatorilor site-ului web pentru orice intrebare/solicitare/problema pe care acestia o au legat de magazinul online;
- contacteaza telefonic/e-mail/sms clientii care nu au completat date valide in formularul de comanda si actualizeaza informatiile conform cerintelor clientilor;
- contacteaza telefonic/e-mail/sms clientii care au plasat comenzi prin intermediul site-ului web si pentru care exista produse indisponibile;
- verifica/modifica/inregistreaza/listeaza facturile si toate documentele necesare livrarii produselor catre clientii magazinului online, precum si listele de comenzi, prin intermediul programelor Microsoft Dynamics NAV, DynamicWeb, Mediatel Data Client si Cargus WebExpress;
- verifica platile efectuate online de catre clienti, prin intermediul aplicatiei de plati online (Euplatesc.ro);
- intocmeste documentele necesare pentru retururile efectuate de catre clienti;
- centralizeaza comenzile cu probleme (clientul nu raspunde, produs indisponibil, etc.) si se asigura ca nici o problema nu ramane nerezolvata;
- se asigura ca toate comenzile cu probleme ale clientilor care nu raspund la nici o solicitare din partea companiei se sterg in termen de 10 zile lucratoare;
- in cazul reclamatiilor venite de la clienti privind lipsa unor produse sau livrarea gresita a comenzilor, verifica camerele de supraveghere pentru a gasi si remedia problemele aparute;
- pastreaza legatura cu firma de curierat pentru ca livrarile, retururile si comenzile sa se desfasoare in intervalul stabilit in contract.

CERINTE

- limba bulgara - nivel avansat obligatoriu;
- abilitati de comunicare in limba bulgara, limbaj fluent, cursiv si expresiv;
- atentie distributiva si stil de lucru ordonat;
- cunostinte operare PC (Excel, Word);
- limba engleza nivel mediu;
- rezistenta la stres;
- experienta in domeniu reprezinta un avantaj;
- disponibilitate la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, tanar, dinamic si in permanenta cautare de imbunatatiri;
- in functie de evolutia in cadrul societatii si de realizari, posibilitati de promovare;
- optional pentru persoanele din provincie oferim cazare, contra cost, in apartament de serviciu in Bucuresti (apartament 4 camere, singur in camera).

S.C. PRETURI PENTRU TINE S.R.L. este o companie infiintata in anul 2006, care isi desfasoara activitatea in peste 130 de puncte de lucru in peste 30 de judete din tara ajungand la un numar de peste 900 de angajati la nivel national. Din toamna anului 2013, ne-am extins si in Republica Moldova unde avem peste 20 de puncte de lucru si peste 180 de angajati.
In cei 9 ani de la infiintare, am reusit sa ne situam lider de piata pe segmentul nostru de activitate.

Principalul obiect de activitate este acela de comercializare a produselor textile si incaltaminte, la care se adauga o gama de produse de uz casnic alaturi de o gama variata de produse cosmetice. Punctele de lucru se afla in majoritatea judetelor tarii, compania avand ca tinta pana la finalul anului 2015 sa deschida puncte de lucru in toate judetele Romaniei si nu numai.
Compania se afla intr-un proces de dezvoltare accelerat, cifra de afaceri dublandu-se de la an la an, pana la finalul anului 2015 dorind a se ajunge la un numar total de peste 160 de puncte de lucru, atat in tara cat si peste granita, si la un numar total de angajati de peste 1200 de persoane.

Indiferent de nivelul intelectual sau financiar, de pozitia sociala sau de aspiratiile fiecaruia de la viata, toti gandim la fel ,,De ce sa dai pe un produs mai mult decat face!”

ALATURA-TE VIZIUNII NOASTRE!!!