Consultant vanzari mobilier

MOBTECO PRODUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea produselor expuse în showroom
- Consilierea clientilor si vanzarea de mobilier la comanda;
- Informarea corectă și completă a clienților;
- Negocierea contractelor;
- Executarea masuratorilor in incinta spatiului prezentat de client,
- Intocmirea fiselor de client,
- Intocmirea cererilor de oferte de pret catre furnizori,
- Preluarea avansului pt mobilier de la client,
- Programarea montajului mobilierului etc
- Întocmirea documentelor necesare finalizării vânzării și livrării produselor;
- Transmiterea informațiilor corecte departamentului de proiectare (realizarea de schițe 3D, măsuratori, etc.);
- Respectarea procedurilor interne și o comunicare internă bună;
- Mărirea și dezvoltarea portofoliului de clienți;

CERINTE

- Experiență în vânzări
- Utilizare avansată a PC-ului
- Cunoașterea unui program de proiectare 3D (Autocad, Pro100, SketchUp) constituie avantaj
- Calități foarte bune de comunicare, prezentare si negociere
- Fire sociabilă, orientată spre rezultat
- Abilitatea de lucru în echipă
- Carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru plăcut într-o echipă tânără
- Salariu fix și comision din vânzări

MOBTECO PRODUCT oferă clienților un pachet complet de servicii pentru realizarea unui mobilier la comanda. Fiecare proiect realizat este atent lucrat, reprezentand o adevarata provocare pentru echipa.
MOBTECO PRODUCT se recomanda prin proiectele de anvergura realizate pentru institutii publice ori pentru clientii care revin cu incredere pentru noi si noi comenzi. Si asta pentru ca noi am inteles ca, indiferent de context, clientul iti este cel mai bun partener de business.