Consultant vanzari/ Lucrator comercial

GERMAG TREND SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce fac zi de zi colegii nostri- Consultanti Vanzari/ Lucratori comerciali in magazinele Germag:
• intampina, comunica si relationeaza cu clientii din magazin intr-o maniera amabila, calda si prietenoasa;
• informeaza si consilieaza clientii in legatura cu produsele din magazine si promotiile active;
• recomanda clientilor produsele din magazine, conform nevoilor clientilor si targetului comercial;
• participa la activ la campaniile promotionale derulate in magazine si la activitati de Marketing& Vanzare directe aditionale;
• expune produsele la raft, se asigura ca au etichetele de pret;
• mentine ordinea si curatenia in spatiul de lucru;
• isi ajuta colegii de echipa.

CERINTE

Esti o persoana dinamica, proactiva si motivata de succes?
Iti doresti o cariera in vanzari, in cadrul unei companii puternice?
Te recunosti in profilul de mai jos:
• abilitati de comunicare foarte bune;
• orientare catre client, amabilitate, tact si politete;
• capacitate de ascultare activa, dorinta de intelegere a nevoilor clientilor;
• capacitate de convingere, ambitie si orientare spre rezultat;
• bune abilitati de organizare si management al timpului;
• spirit de cooperare si colegialitate;
• persoana pozitiva si vesela.

Atunci esti binevenit/a in echipa noastra!
Totodata, experienta anterioara in vanzari reprezinta un avantaj!

BENEFICII OFERITE

• salariu net de 1250 - 1400 lei, in functie de nivelul de experienta si performante;
• comision din vanzari;
• training intern de vanzari;
• plan de cariera- promovarea in cadrul magazinului a angajatilor Germag cu experienta si performanti;
• discount 20% la achizitionarea oricarui produs din magazinele Germag.

Compania GERMAG TREND S.R.L. este prezenta inca din anul 2004 pe piata romaneasca, dupa existenta sa comerciala in Germania si Olanda, si are ca obiect de activitate importul in Romania al produselor din Germania si al confectiilor scandinave marca Bjornson si distribuirea acestora atat angro cat si en-detail.

GERMAG TREND S.R.L., cu o cifra de afaceri de 13.000.000 lei inregistrata in 2015, cu sediul propriu de 3.000 mp dezvoltat in regie proprie in comuna Ilfov, are deschis in prezent un lant de 12 magazine.

Succesul nostru se bazeaza atat pe faptul ca lucram doar cu produse de calitate din Germania si Olanda cat mai ales datorita echipei noastre, in numar de peste 100 de persoane, care este formata din profesionisti competenti si dedicati, buni colegi si oameni de valoare.