Consultant Vanzari - in domeniile GSM&IT&C- in magazinele DOMO din Constanta, Bucuresti si Cluj Napoca

Domo Retail SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea si satisfacerea nevoilor clientilor, fidelizarea acestora, atingerea si depasirea targetului de vanzari;
- Consilierea clientilor, promovarea si comercializarea produselor si serviciilor din domeniul GSM;
- Asigurarea asistentei si suportului tehnic clientilor;
- Participarea intensa si activa la realizarea obiectivelor de vanzari si activari;
- Cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor si serviciilor operatorului;
- Cunoasterea procedurilor de lucru si aplicarea lor;
- Implementarea si respectarea campaniilor si a politicii de vanzari a companiei.

CERINTE

- Experienta relevanta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Experienta in domeniul vanzarilor de produse si servicii GSM;
- Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si relationare cu clientii
- Bune abilitati de relationare
- Perseverent, optimist, persuasiv, lucreaza bine in conditii de stres
- Orientare catre client (identifica nevoia clientului, gaseste si propune solutia optima)
- Cunostinte operare Windows, Office, Internet, E-mailing
- Studii medii/superioare;
- Furnizeaza asistenta si suport tehnic clientilor;
- Studii superioare absolvite/ in curs;
- Abilitati de comunicare deosebite;
- Personalitate deschisa - sa relationeze usor cu potentialii clienti;
- Orientare catre client;
- Atitudine proactiva;
- Dinamism, energie, perseverenta;
- Cunostintele de limba engleza mediu-constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

salariu fix, comision din vanzari, bonuri de masa, mediu de lucru competitiv si dinamic.

DESCRIEREA FIRMEI

Vrei sa faci parte din echipa Domo?

Suntem o companie cu potential dovedit, unul dintre cei mai puternici retaileri de electronice, electrocasnice, IT si telecom din piata romaneasca.

In filozofie, DOMO inseamna ca avem un set de valori pe care nu le-am incalcat niciodata - respectul fata de cuvantul dat, parteneriatul, perseverenta si seriozitatea.

Vrem sa fim perceputi ca unul din cei mai onesti si de incredere parteneri din mediul de angajatori, iar angajatii nostri sa ne vada ca cei mai apropiati de nevoile lor si sa ne prefere pentru oportunitatile reale de cariera, pentru mediul tanar si dinamic in care isi pot desfasura activitatea.

Nu ezita si aplica acum!
Oportunitatile cresc odata cu oamenii!