Consultant vanzari haine de dama

Fashion Culture

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Ofera clientilor o servire premium completa.
• Asista si consiliaza clientii in procesul de achizitie a produselor, propunandu-le tinutele cele mai potrivite
• Ofera informatii relevante despre branduri si despre trendintele actuale
• Se ocupa de procesul de vanzare: incaseaza numerar, emite bonuri fiscale
• Pregateste colete si le trimite catre clienti prin Fan Courier
• Mentine un mediu de lucru profesionist, ordonat si estetic în showroom.
• Se preocupa constant de tinuta sa la magazin, inspirand eleganta.

CERINTE

Cautam o persoana sociabila, organizata, cu un simt estetic dezvoltat si pasionata de moda, pentru pozitia de consultant vanzari in showroom (haine de dama).

• Studii medii/superioare
• Minim 6 luni experienta in vanzari in domeniul fashion sau beauty
• Cunostinte operare calculator
• Abilitati deosebite de comunicare, interrelationare si lucru in echipa
• Disponibilitate la program prelungit
• Promptitudine, Implicare, Organizare, Flexibilitate
• Aspect fizic placut
• Vocabular ingrijit, maniere, rafinament.

ATASATI FOTOGRAFIE LA CV.

BENEFICII OFERITE

Oferim salariu motivant, mediu de lucru placut, training.

DRESSBOX este un concept nou in Romania, adresat femeilor care isi doresc sa poarte tinute create de cei mai in voga designeri ai momentului. Suntem un club de fashion si oferim membrilor posibilitatea de a INCHIRIA rochii prezentate pe marile podiumuri de moda ale lumii, la un pret pe care si-l pot permite. Garantam o experienta unica, accesibila, de neuitat, o incursiune in lumea celor mai prestigioase case de moda, precum Dior, Prada, Valentino, Gucci, Versace, Alexander McQueen, Oscar de la Renta sau Herve Leger.