Consultant vanzari Dinobebe.ro

Domus Intermed srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Acest job presupune munca de birou, dar si de logistica (coletarea produselor aflate in depozit si pregatirea acestora pentru expedierea prin curier, receptia si organizarea marfii in depozit). Produsele comercializate consta in produse de ingijire copii, carucioare, scaune auto etc.
Viitorul coleg va avea urmatoarele task-uri:
- Gestioneaza magazinul online al companiei (introducere poze, produse noi, actualizare preturi etc.)
- Creaza si mentine relatia cu clientii magazinului prin e-mail si telefonic
- Ofera suport si consultanta clientilor in procesul de achizitie
- Mentine legatura cu distribuitorii
- Redacteaza texte comerciale pentru campaniile de marketing
- Actualizeaza baza de date a produselor disponibile in magazinul online
- Urmareste statusul comenzilor plasate de clienti pana in momentul livrarii produselor
- Intocmeste documentele de livrare catre clienti (awb)

CERINTE

-abilitati de exprimare orala si scrisa;
-experienta in vanzari/ lucrul cu clientii
-abilitati manageriale (organizare, coordonare, planificarea activitatii, control);
-capacitate superioara de analiza si atentie distributiva;
-memorie buna;
-abilitati pentru lucrul cu clientii;
-simtul umorului;
-orientare catre rezolvarea problemelor;
-cunostinte avansate utilizare PC;
-cunoasterea limbii engleze – nivel mediu (obligatoriu)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, cu posibilitate de marire a salariului, in functie de rezultate, contract de munca.
- Oportunitatea de a evolua in cadrul acestui proiect
- Mediu de lucru placut

Importator si distribuitor produse pentru copii si bebelusi: reprezentant in Romania al brandurilor Kiddy, Vulli- girafa Sophie, Cosatto, MiniMonkey, Visiomed, Thermobaby, Koochi, Babyauto. Magazin online cu produse pentru copii, www.DinoBebe.ro.Punct de lucru si depozit in Bucuresti, sectorul 3, zona Cora Pantelimon.