Consultant vanzari B2B-Servicii IT

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca doresti sa te dezvolti pe plan profesional si iti place sa lucrezi intr-un mediu dinamic si motivant unde sa iti pui in evidenta abilitatile de bun vanzator, echipa noastra vrea sa te cunoasca!

Descrierea jobului
• Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti si promovarea portofoliului de produse;
• Identificarea nevoilor clientilor, consilierea si dezvoltarea relatiei cu clientii;
• Gestionarea procesului de vanzare: negociere, ofertare; urmarirea incasarilor;
• Analiza concurentei, planificarea strategiilor si modalitatilor de abordare;

CERINTE

Candidatul ideal
• Studii superioare absolvite;
• Cunostinte in domeniul tehnic (produselor si solutiilor IT);
• Experienta in vanzari - domeniul serviciilor IT;
• Abilitati excelente de comunicare si negociere;
• Capacitate de organizare si planificare a activitatii; ablitati de analiza si sinteza, atentie la detalii;
• Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectictivelor propuse;
• Atitudine proactiva, orientare catre client si rezolvarea solicitarilor acestora;
• Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Beneficii
• Salariu competitiv
• Procent negociabil din proiectele concretizate
• Masina de serviciu
• Mediul de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica.

Persons este o agentie integrata de resurse umane, infiintata la sfarsitul anului 2015 de catre o echipa de antreprenori cu experienta in mediul de business.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revitalizeze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane, atat cu angajatorul, cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement