CONSULTANT VANZARI B2B- Utilaje pentru prelucrare lemn

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea, in principal telefonica a clientilor actuali si potentiali din baza de date existenta, pentru crearea oportunitatilor de vanzari;
Redactarea ofertelor, negocierea si urmarirea acestora in scopul transformarii lor in comenzi/ vanzari

Construirea si pastrarea legaturilor de business

Oferta:

Dezvoltare profesionala intr-o industrie foarte importanta din economia romaneasca;
Vei lucra pentru o companie serioasa si respectata, care vinde exclusiv produse si servicii de calitate;
Conditiile de lucru si pachetul salarial sunt atractive.

Descriere companie: Companie romaneasca, parte a unui renumit grup austriac- cel mai mare producator de utilaje clasice pentru lemn, PAL si MDF.

CERINTE

experienta in vanzarile B2B
orientat catre rezultat si cu o capacitate foarte buna de rezolvare a problemelor aparute;
intelege importanta clientului si il considera un partener pe termen lung;
detine aptitudini si abilitati tehnice (cu sau fara studii de specialitate) si capacitate / dorinta de invatare
organizat;
optimist, energic si are simtul umorului;

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!