Consultant Vanzari

INFODESIGN FINANCIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

- cunoasterea serviciilor si produselor oferite de grupul de companii;
- dezvolta portofoliul actual de clienti prin generarea de noi discutii cu potentiali clienti si depune eforturi sustinute pentru dezvoltarea unor parteneriate cu acestia;
- participare impreuna cu echipa la prezentarea solutiilor pentru cererile de oferta transmise de catre clienti;
- prezentari interne si externe pentru parteneri si clienti noi;
- se preocupa permanent pentru dezvoltarea produselor si serviciilor grupupului de companii si participa activ la discutii legate de extinderea portofoliului de servicii oferite;
- activitati de prospectare/identificare potentiali clienti (identificare firme, email, telefoane);
- negocierea conditiilor contractuale.

CERINTE

Candidatul ideal:

- persoana ambitioasa, perseverenta, hotarata sa-si dezvolte o cariera in domeniul vanzarilor;
- abilitati relevante de vanzare consultativa; orientare catre client, catre analiza deschisa a oportunitatilor de business; propunerea de solutii menite sa satisfaca nevoile descoperite in intalnirile de business;
- foarte bune cunostinte de PC, Microsoft Office si Engleza;
- atitudine independenta si pozitiva, orientare puternica catre rezultate;
- bune abilitati de lucru in echipa;
- puncte forte in plus: experienta in vanzari, bun negociator, disponibilitatea de a se alatura echipei cat mai repede.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu motivant iar rezultatele sunt rasplatite pe masura. Integrarea intr-o echipa tanara, un mediu in care initiativa este apreciata.

Infodesign is a leading company in the field of development and implementation of technological concepts and solutions.
Founded in 1993, the company has two offices, strategically positioned in Romania (Bucharest) and Bulgaria (Sofia).
We deliver high professional software solutions, covering the full spectrum of services – from business analysis and software architecture consulting, to wireframe defining, layout design, deployment, PM, QA, QC, implementation and further maintenance.