Consultant vânzări soluții IT

SC Trencadis Corp SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
⇒ Prospectarea pieței pentru identificarea noilor oportunități de vânzări pentru soluțiile proprii IT (software și web development);
⇒ Promovarea produselor și serviciilor IT ale companiei către clienți;
⇒ Gestionarea unei relații de tipul win-win către segmentul business și Instituțiile Publice, cu obiectivul de a crește vânzarea proiectelor & serviciilor IT;
⇒ Documentare constantă asupra tendințelor de business ale clienților vizați;
⇒ Informare constantă privind actualitățile pieței, clientelei și competitorilor;

CERINTE

⇒ Personalitate dinamică, perseverentă, deschisă, persuasivă, entuziastă;
=> Avantaj -experiență în domeniul vânzărilor de servicii (avantaj servicii IT / software);
⇒ Cunoașterea procesului de vânzare consultativ;
⇒ Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare cu clienții;
⇒ Studii superioare;
⇒ Permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

⇒ Mediu de lucru într-un colectiv tânăr și dinamic;
⇒ Oportunități excelente de dezvoltare profesională.
⇒ Pachet salarial motivant.

Alătură-te echipei Trencadis, un loc al oamenilor talentați!
Vizitează-ne la: www.trencadis.ro.
Așteptăm CV-ul tău la adresa: jobs@trencadis.ro.

Compania noastră este axată pe dezvoltarea de soluții de reconfigurare optimă a activităților sectorului public în interacțiune cu beneficiarii finali - cetățenii. Prin tehnologie, design și comunicare urmărim fluentizarea proceselor instituționale, inovarea și adaptarea acestora în acord cu evoluția societății.