Consultant telesales

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea potentialilor clienti din mediul on-line si din bazele de date existente in companie;
- Contactarea telefonica a potentialilor clienti;
- Interactiunea telefonica cu clientii pentru a le oferi informatii despre produsele comercializate;
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de prospecti/clienti;
- Identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare in cadrul convorbirilor telefonice de vanzari.

CERINTE

Humangest angajeaza pentru partenerul sau o companie perfomanta care oferă soluţii de plată sofisticate pentru flotele auto ale societăţilor de transport şi detine si o o reţea de staţii de alimentare expres pentru autoturisme.
- Experienta anterioara in activitate de telesales - constituie un avantaj;
- Foarte bune abilitati de comunicare si persuasiune, limbaj fluent, vocabular bogat si expresiv;
- Orientare catre rezultate si capacitate de organizare;
- Intelegerea importantei clientului;
- Bune cunostinte de operare pe calculator (Word, Excel, Outlook, etc.).

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.