CONSULTANT SOFTWARE CONTABILITATE

Soft Systems SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta portofoliul actual de clienti prin generarea de noi discutii cu potentiali clienti si depune eforturi sustinute pentru dezvoltarea unor parteneriate cu acestia;
- participa la implementarea solutiilor software comercializate de firma, ceea ce implica: analiza business, cunostinte software si hardware, contabilitate, gestiune, productie, personal-salarizare;
- acorda asistenta tehnica telefonica si online asupra utilizarii sistemelor;
- efectueaza deplasari la clienti cu ocazia proiectelor de implementare, training si asistenta;
- centralizeaza si rezolva solicitarile/necesitatile clientilor referitoare la utilizarea si functionarea aplicatiilor.

CERINTE

- absolvent studii medii/superioare de profil economic disponibil pt lucru full-time;
- foarte bune cunostinte PC software si hardware, cunoasterea de baze de date consituie avantaj;
- abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari;
- gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii si abilitati de rezolvare a problemelor;
- responsabilitate, capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- orientare catre rezultate si respectarea termenelor.

Constituie avantaj:

- experienta in activitatea financiar-contabila;
- deprindere in utilizarea unei aplicatii informatice de contabilitate;

BENEFICII OFERITE

- training de specialitate;
- salariu fix + procent din valoarea contractelor de vanzare;
- perspective de dezvoltare a unei cariere de succes;

Soft Systems este o companie cu capital integral romanesc, creata cu scopul declarat de a oferi solutii integrate in informatica de gestiune.

De la infiintare si pana in prezent firma noastra a realizat 2000 de implementari de sisteme de gestiune financiar - contabila, in domenii dintre cele mai diverse si la societati comerciale de diverse marimi.

Din numarul total de utilizatori, 1200 sunt localizati in Bucuresti. In acest sens firma noastra urmareste sa dezvolte un sistem coerent de distributie in intreaga tara.

De asemenea firma noastra a realizat numeroase proiectari si implementari de sisteme informationale complete incluzand echipamentul hardware, software si configurarile aferente.