Consultant Service (dealer autorizat BMW)

Manpower Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower recruteaza pentru clientul sau, partener / dealer dedicat BMW, postul de Consultant Service:

- Oferirea de asistenta clientilor in procesul de service, incepand de la consultantaprivind diagnoza – pana la receptia finală, pozitionandu-se ca o interfata intre client si service;
- Oferirea de consultanta si consiliere tehnica, pentru a oferi servicii de calitate, a consolida relatiile si pentru a castiga clienti noi;
- Solutionarea cazurilor de garantie si reclamatii, precum si toate comenzile de reparatii;
- Oferirea de sprijin in promovarea si vanzarea pieselor de schimb, consumabilelor, accesoriilor si a altor servicii;
- Urmarirea activitatii de service, in scopul finalizarii lucrărilor in termenul convenit, conform standardelor de calitate BMW;
- Vanzarea in mod activ a pachetelor de service.

CERINTE

- Absolvent/a al unei scoli tehnice sau economice;
- Pasionat/a de domeniul auto;
- Cunostinte privind mărcile BMW / MINI (reprezinta avantaj);
- Abilitati dezvoltate de comunicare si relationare, orientare catre client, implicare, atitudine pozitiva;
- Abilitati de identificare a solutiilor potrivite pentru problemele fiecărui client;
- Capacitatea de intelegere a aspectelor tehnice si comerciale ale activitatii;

BENEFICII OFERITE

- Ca partener / dealer dedicat BMW, compania ofera un loc de munca sigur, intr-o atmosfera plăcuta a unui service auto de traditie;
- Investeste in dezvoltare profesionala, oferind perspective pe termen lung;
- Pachet financiar motivant.

V-am trezit interesul? Asteptăm candidatura dvs.!
Doar candidatii potriviti vor fi contactati !

ManpowerGroup este expertul global privind forța de muncă, creând soluții inovatoare în domeniu de aproape 70 de ani. În calitate de experți în forța de muncă, în fiecare zi conectăm la piața muncii peste 600,000 de persoane cu diverse abilități, într-o varietate de domenii și industrii. Familia brandurilor ManpowerGroup - Manpower, Experis, Right Management și ManpowerGroup Solutions – ajută peste 400,000 de clienți din 80 de țări și teritorii să identifice, atragă, dezvolte și gestioneze talentele de care au nevoie, oferindu-le soluții cuprinzătoare și integrate. ManpowerGroup este prezent în România de aproape 15 ani, susținând performanța, creșterea și și flexibilitatea a peste 350 de companii din toate regiunile și domeniile de activitate și conectând mii de candidați talentați și profesioniști cu experiență la oportunitățile potrivite.