Consultant pentru accesare si implementare proiecte finantate cu fonduri europene nerambursabile

C.P Consultant Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
• Elaboreaza cereri de finantare conform specificatiilor din ghidul solicitantului:
- redactarea cererii de finantare si a dosarului proiectului si intocmirea bugetului;
- obtinerea documentelor necesare pentru dosarul proiectului;
- predarea cererii de finantare in forma finala.
• Realizeaza managementul proiectului:
- Organizarea proiectului (analiza, planificare, urmarirea executiei);
- Intocmirea cererilor de plata si a cererilor de rambursare;
- Redactarea rapoartelor periodice privind managementul de proiect.
• Deruleaza activitatile de informare si publicitate din cadrul proiectului.
• Realizeaza studii de fezabilitate, planuri de afaceri.
• Elaboreaza analize cost-beneficiu si urmareste indicatorii financiari.

Responsabilitati:
• Consultanta si expertiza pentru accesare si implementare proiecte finantate cu fonduri europene nerambursabile;
• Elaborareaza, si implementeaza proiecte cu finantare FSE;
• Intocmeste planuri de afaceri/studii de fezabilitate.
• Deruleaza activitati de management de proiect.
• Deruleaza activitati de informare si publicitate in cadrul proiectului

CERINTE

- Studii superioare: Financiare, Economice, Juridice, Comunicare;
- Minim 3 ani experienta in managementul proiectelor cu finantare europeana (POS CCE, PNDR, etc.);
- Excelente abilităţi de comunicare şi de raportare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Experienta in relatia cu autoritatile finantatoare (Ministere, Organisme Intermediare);
- Cunoştinte IT: Ms Office, Internet Explorer.

Infiintata in anul 2005, C.P Consultant Services SRL a reusit prin promtitudine si loialitate fata de parteneri sa ofere clientilor sai, companii romanesti din sectorul public si privat, consultanta in identificarea solutiilor de finantare prin fonduri europene, pe probleme de management de proiect si business development de inalta calitate, dar si consultanta in alegerea si implementarea unor solutii informatice integrate.

Activitatea companiei noastre a implicat, de asemenea, realizarea de studii de piata, analize, evaluari, precum si propuneri de imbunatatire si implementare a strategiilor de piata pentru clienti.