CONSULTANT MAGAZIN ONLINE

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea si gestionarea comenzilor efectuate telefonic si online (site, email, Facebook)
- Oferirea de consultanta clientilor atat telefonic, cat si prin email si pe pagina de Facebook
- Gestionarea si actualizarea paginii de Facebook
- Receptie si manipulare marfa, realizare texte descriere produse, inregistrare stoc in sistem si urcare produse pe site (texte si imagini)
- Gestionarea prezentei magazinului online pe directoare web si site-uri de anunturi
- Mentinerea legaturii cu furnizorii interni
- Inregistrarea si centralizarea comenzilor
- Gestionarea corespondentei online (email) si a documentelor interne si externe
- Pregatirea coletelor, intocmirea facturilor si documentelor de expeditie pentru comenzile preluate
- Verificarea periodica a stocului.

CERINTE

- Absolvent al unei forme de invatamant superioare
- Cunostinte bune de operare PC - MS Office (Word/Excel) - cerinta obligatorie
- Un minim de experienta editoriala si/sau in administrarea unor conturi de social-media (Facebook, Twitter, blog, etc.) - avantaj
- Corectitudine, seriozitate
- Abilitati foarte bune de comunicare (scrisa si verbala)
- Orientare spre client
- Persoana ordonata, atenta la detalii, cu simt organizatoric
- Persoana deschisa, dispusa sa invete lucruri noi.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/