consultant juridic/jurist/avocat

CORTECH MED SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura consultanta de specialitate in domeniile: drept comercial-in special achizitii publice, drept civil, dreptul muncii;
- concepe, redacteaza, modifica si avizeaza contracte sau alte acte juridice incheiate cu terti, persoane fizice sau juridice;
- redacteaza si avizeaza contractele din cadrul procedurilor de achizitii publice desfasurate de societate;
-urmareste respectarea legalitatii in cazul incheierii, modificarii si desfacerii contractelor individuale de munca si orice alte documente din sfera raporturilor de munca;
-avizeaza toate documentele cu caracter de norme si regulamente care reglementeaza activitatea societatii;
- identifica riscurile din punct de vedere juridic din activitatea societatii si propune solutii la problemele aparute din punct de vedere legal;
- gestioneaza litigiile din punct de vedere al modului de evolutie al acestora, realizand rapoarte periodice adresate conducerii;
- intocmeste, verifica şi actualizeaza documentele legale ale firmei si modificarile acestora (modificare Act Constitutiv, decizii, regulamente, proceduri interne, precum si alte acte de natura juridica specifice);
- redacteaza si inregistreaza inscrierile mentiunilor care privesc modificari ale documentelor la Oficiul Registrului Comerțului si alte institutii ale statului;
- efectueaza si monitorizeaza procedurile legale pentru recuperarea de creante;
- reprezinta interesele societatii in fata autoritatilor;
-asigura consultanta si informare permanenta conducerii societatii cu privire la modificarile legislative;

CERINTE

- studii superioare finalizate in domeniul juridic;
- cunostinte avansate de drept comercial-achizitii publice, drept civil, dreptul muncii;
- experienta relevanta in achizitii publice si dreptul muncii;
- cunostinte PC - nivel mediu;
- limba engleza - nivel mediu
- permis de conducere cat.B;

Abilitati:
- abilitati de comunicare, negociere si organizare;
- capacitatea de a reactiona rapid si de a lua decizii corecte in momente critice, asumandu-si responsabilitati;
- capacitatea de a respecta termene limita si de finalizare a activitatilor;
- persoana integra si perseverenta;
- persoana rezistenta la stres si program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist si de dezvoltare a carierei in cadrul companiei;

Persoanele interesate care corespund cerintelor pot trimite CV la adresa: e.forascu@cortech.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in domeniul medical