Consultant Implementare ERP

Senior Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam implementator de sisteme informatice ambitios si implicat! Daca iti plac contabilitatea, IT-ul si comunicarea, avem job-ul perfect pentru tine! Vei lucra intr-un colectiv profesionist, motivat si placut, care sa te ajute sa te dezvolti profesional! Este un job stabil si atractiv, unde vei fi apreciat.

Aceasta pozitie te va ajuta sa iti dezvolti simultan abilitatile de comunicare, cunostintele economice si cele din domeniul IT. De asemenea, vei avea sansa sa interactionezi cu toate nivelurile ierarhice ale unei afaceri, vei intelege modul in care functioneaza companiile si vei putea participa la reorganizarea acestora odata cu implementarea noilor sisteme informatice.

Oferim training si suport pentru o integrare usoara in echipa si pentru un parcurs profesional de durata in cadrul companiei. Te asteptam sa facem impreuna cea mai buna echipa.

Responsabilitati:
• Cunoasterea detaliata si intelegerea solutiei SeniorERP
• Implementarea solutiei SeniorERP la clienti (instalare, configurare, training, feedback client)
• Asigurarea de suport utilizatorilor in perioada de implementare a sistemului
• Colaborarea permanenta cu Project Manager-ul pentru planificarea implementarilor si realizarea documentatiei de implementare
• Gestionarea activitatilor proprii si realizarea periodica a rapoartelor de activitate

CERINTE

• Cunostinte medii de contabilitate – sa stii sa faci inregistrari contabile, sa stii conturile si cum functioneaza, sa poti citi o balanta/ un bilant
• Persoana increzatoare, amabila si prietenoasa
• Abilitati de comunicare si dorinta de a interactiona cu persoane diferite
• Capacitate de invatare si de integrare a cunostintelor
• Abilitati de organizare si gestionare a timpului in mod eficient
• Disponibilitate de deplasari
Constituie un avantaj:
• Cunostinte minime de SQL Server – sa stii ce inseamna si cum se fac intructiunile SQL pentru manipularea datelor, subinterogarile, join-urile etc.
• Experienta de lucru cu un sistem ERP sau cu un soft de contabilitate
• Experienta de lucru/interactiune directa cu clientii

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Un mediu de lucru relaxant, insa profesional care incurajeaza invatarea si dezvoltarea;
• Profesionalism, proiecte interesante si provocatoare;
• Servicii medicale private;
• Decont pentru activitatile sportive;
• Zi de fructe si cafea la discretie;
• Conditii excelente de munca;
• Posibilitatea de avansare in cadrul companiei.

Senior Software este unul dintre cei mai dinamici furnizori locali de solutii software integrate pentru managementul afacerilor. Datorita celor peste 300 de implementari de succes si a cresterii continue la nivel de companie, am reusit sa ne diferentiem ca unul dintre principalii provideri de solutii software integrate din Romania.

Compania noastra a fost fondata in 2003, iar in prezent avem peste 140 de angajati, cu birouri in Bucuresti, Cluj, Constanta si Iasi.

Succesul proiectelor noastre se datoreaza profesionalismului si know-how-ului echipei, dar si parteneriatelor incheiate de-a lungul timpului cu jucatori de talie mondiala, cu care impartasim trasaturi precum dinamismul, inovatia si, cel mai important, dorinta de a transforma tehnologia in beneficii directe pentru companii.

Intra pe www.seniorsoftware.ro , https://www.itdepot.ro/ si www.seniorERP.ro pentru a afla detalii despre noi si proiectele noastre!

Adresa de contact: jobs@seniorsoftware.ro