consultant financiar asigurari de viata

Confidential

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
• Contactarea potentialilor clienti;
• Identificarea nevoilor de protectie financiara ale clientilor ;
• Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
• Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

• Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
• Sa ai cunostinte operare calculator;
• Sa fii intreprinzator;
• Sa fii persuasiv si perseverent;
• Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni ;
• Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
• Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Comision fix sau in functie de performanta.
Posibilitatea de a accesa trepte de cariera in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
Oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, in functie de performantele obtinute;
Facilitarea accesului la cursurile teoretice pentru calificare profesionala in domeniu (platforma e-learning).