CONSULTANT FINANCIAR / AGENT VANZARI

SILVIU POPA AGENT DE ASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

CARE ESTE ROLUL TAU:
- Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare
- Identificarea nevoilor de protectie financiara pentru potentialii clienti, in baza solutiilor financiare identificate
- Mentinerea unei legaturi permanente pentru clienti si acordarea asistentei necesare pe durata parteneriatului cu acestia
- Monitorizarea pietei asigurarilor si identificarea oportunitatilor de business.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Firma este infiintata de putin timp, profilul de activitate il reprezinta cunsultanta si intermedierea in asigurari de la : rca, casco, asigurari de locuite si pana la pensi private, burse de copii si asigurari de viata.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

CE ASTEPTAM DE LA TINE:
- Studii medii. Studii superioare constituie un avantaj.
- Sa ai spirit antreprenorial
- Sa ai capacitatea de a relationa cu diverse tipologi umane
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Sa fi orientat spre obtinerea de rezultate
- Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj
- Experienta in vanzarea de produse si servicii financiare constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

parte fixa + comisin + bonusuri trimestriale si semestriale

Firma este infiintata de putin timp, profilul de activitate il reprezinta consultanta si intermedierea in asigurari de la : rca, casco, asigurari de locuite si pana la pensi private, burse de copii si asigurari de viata.