Consultant Financiar

Alpha Credit INC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica potentiali clienti.
Atrage si convinge clientii, distribuie materiale specifice, consiliaza in legatura cu creditul optim, vanzarea directa a produselor financiare.
Activitati de promovare a produselor financiare
Acorda consultanta financiara si asistenta in intocmirea dosarului
Colectarea documentatiei necesare obtinerii unui credit / introducerea informatiilor in aplicatia bancii.

CERINTE

Minim 1 an experienta profesionala similara
Detine cunostinte legate de tehnicile de vanzare si de relationare cu clientii;
Persoana optimista, dinamica, cu abilitati de comunicare si prezentare
Abilitati de comunicare, vanzare, negociere si persuasiune;
Orientare catre clienti si rezultate;
Initiativa, flexibilitate, adaptabilitate;
Cunoştinţe operare MS OFFICE
Disponibilitate maxima pentru munca de teren

BENEFICII OFERITE

• Contract Individual de Munca;
• Pachet salarial motivant: salariu fix + comision din vanzari;
• Telefon de serviciu;
• laptop

Alpha Credit este o firma de intermediere credite care ofera o gama larga de servicii financiare de calitate persoanelor fizice, IMM-urilor etc