CONSULTANT-EXPERT ACCESARE FONDURI EUROPENE

SC Spiri Com SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului
- consultant-expert în accesarea fondurilor Structurale si de coeziune europene elaborarea documentatiilor in vederea obtinerii de finantari nerambursabile plan de afaceri studii de fezabilitate analize cost beneficiu grafice GRANT Activitati ale , proiectelor cat si implementarea Lor Responsabilitati - Urmarirea calendarelor anuale ale sesiunilor de Depunere Proiecte - Urmarirea programelor lansate si identificarea solutiilor de Finantare - Elaborarea documentatiilor componente pentru dosarul cererii de Finantare: formularul cererii de Finantare, Anexe, Declaratii etc; - Intocmirea documentatiilor SPECIFICE implementarii proiectelor: Dosare de Achizitie, Dosare de Plata, rapoarte de progres, Notificari, acte aditionale, etc ; - Monitorizarea activitatilor in vederea implementarii proiectelor conform graficelor - gestionarea relatiei cu institutiile finantatoare pe parcursul elaborarii si derularii proiectelor si asistenta acordata beneficiarilor in implementarea proiectelor cu finantare

CERINTE

Cerinte - studii superioare economice de preferinta economist cursuri sau certificate de atestare de consultant accesare fonduri europene Manager de proiect - Cunostinte PC: MS Office (Word, Excel, Power Point ) si Internet; - Cunostinte limba engleza; - Constiinciozitate, - - Rezistenta la EFORT intelectuală; - Organizare si Planificare; - Comunicare Eficienta; - Persoana organizata Flexibilitate si mobilitate la deplasari in tara in vederea asigurarii asistentei acordate beneficiarilor in implementarea proiectelor cat cu si institutiile finantatoare permis de conducere cat B. Experienta de minim 6 luni in consultanta pentru fonduri structurale.

Firma an infiintare 1992 mixta Romano- Germana de proiectare si consultanta in constructii civile si industriale cu experienta de 24 ani in domeniu sediul in Bucuresti si filiale in GERMANIA cu un numar de 80 proiectanti arhitecti ingineri pr structuristi ingineri pr instalatii sanitare incendiu termice climatizare ventilatii retele edilitare electrice automatizari curenti de joasa medie tensiune curenti slabi Pentru mai multe informatii vizitati site nostru www spiricom.ro