Consultant elaborare/scriere fonduri europene

FDI TOP CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmire documentatii pentru elaborarea proiectului de investitii:
- intocmeste documentatii specifice: cerere de finantare, studii de fezabilitate, plan de afaceri, analiza si proiectie economico-financiara, raportari, documentatii specifice, licitatii publice sau private
- intocmeste documentatii specifice proiectelor cu componenta de lucrari (studii de fezabilitate)
- mentine relatia cu beneficiarii de proiecte, colecteaza informatii si documente, verifica documente, activitati de research
- responsabil de proiect: participa la intalniri in cadrul si in afara companiei, deplasari la locatia investitiei.
- Identifica solutii pentru proiect, consiliaza beneficiarul, raspunde la solicitarile suplimentare.

CERINTE

- Experienta in domeniu minim 1 an
- Foarte mare atentie la detalii
- Abilitati foarte bune de comunicare (cu clientii, cu colegii de echipa si cu autoritatile publice)
- Abilitati de bune exprimare in scris si abilitati de folosire a computerului (excell, word, e-mail)
- Abilitatea de a respecta termene si de a lucra sub presiunea timpului: gradul de incarcare nu este constant; exista perioade de maxim incarcare si presiune
- Cunostinte economice si juridice: evaluarea de oferte tehnico-financiare, evaluarea de documente juridice, verificarea de contracte, facturi, ordine de plata
- Aptitudini de rezolvator de probleme / situatii, gandire analitica si atitudine pozitiva
- Lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- mediu de lucru antrenant dezvoltarii personale;
- bonusuri raportate la realizari;
- card de sanatate.

FDI Top Consult este o companie romaneasca, specializata in servicii de consultanta integrata si management pentru dezvoltarea de afaceri pe teritoriul Romaniei in special de catre investitori din afara granitelor tarii.

FDI Top Consult are ca scop dezvoltarea mediului de afaceri din Romania prin incurajarea si facilitarea accesului investitorilor straini pe piata interna.

FDI Top Consult ofera servicii complete pentru investitori care doresc sa isi dezvolte afaceri in Romania. Beneficiind de o echipa foarte experimentata in finantarea companiilor romanesti si straine, servind deja unor corporatii de peste tot in Europa.

FDI este dispus sa-si extinda portofoliul existent, peste tot in lume. Principala valoare adaugata a serviciilor noastre este integrarea: furnizorii de servicii independente actioneaza ca un intreg sub acelasi management.

Suntem de asemenea specializati in intocmirea de proiecte pentru obtinerea de finantari din fonduri europene – de la documentatia initiala si pana la finalizarea proiectelor de investitii.

Principalele noastre domenii de activitate sunt:
◾Servicii de dezvoltare a afacerilor prin proiecte
◾Consultanta fonduri europene
◾Due Diligence pentru proiecte energetice