CONSULTANT CREDITE PERSOANE FIZICE

Expert Banker

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Persoana proactiva, dinamica, serioasa, orientata spre rezultate, profesionista
- Prospecteaza si identifica clienti potentiali . Mentine si dezvolta portofoliu de clienti
- Sustine prezentari de grup la sediul companiilor cu privire la produse si servicii financiar -bancare
- Utilizeaza aplicatiile de calcul ale bancilor si institutiilor financiare nebancare cu care Expert Banker colaboreaza pentru a genera mai multe optiuni de creditare
- Evalueaza eligibilitatea potentialilor clienti si identifica solutiile adecvate profilului si nevoilor clientilor;
- Intocmire dosare documentatie produse financiare: pachet cont curent, card de credit, credite de consum cu sau fara garantie imobiliara, credite de investitii imobiliare
- Respecta prevederile legale in vigoare, regulamentele BNR ale institutiilor partenere, precum si toate regulile, procedurile si politicile privind reglementari antifrauda si pastrarea confidentialitatii datelor
- Mentine relatia cu clientii in vederea contruirii unor relatii pe termen lung si obtinerii de recomandari de noi clienti
- Intocmeste Raport de vanzari lunar

CERINTE

- Experienta in domeniu reprezinta un plus
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu reprezinta un avantaj
- Indeplinirea responsabilitatilor jobului reprezinta un profil definitoriu

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Venituri motivante
- Bonusuri semestriale/anuale in functie de realizari

Expert Banker ofera de 6 ani consiliere si intermediere in vederea obtinerii de solutii financiare complete pentru PERSOANE FIZICE, IMM-uri si Corporatii, atat pe produse de creditare, leasinguri cat si de economisire si rentabilizare a costurilor operational-financiare in colaborare cu principalele institutii financiare bancare si nebancare din Romania.