Constructor tipare

CHANTAL DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

. Tiparist confectii dama, cunoscator gemini sau orice alt sistem cad, conditii excelente, fashion, salariu mult peste media pietii.

- Bun cunoscator al domeniului confectii textile dama.
- Analizeaza impreuna cu designer-ul cerintele si informatiile de pe schita tehnica; - Efectueaza contractiile de tesatura in vederea construirii corecte a tiparului de baza;
- Construieste tiparul de baza;
- Ofera indicatii de croire si coasere modelierului;
- Verifica mostra cu tiparul din punct de vedere dimensional si calitativ;
- Participa la proba produsului, decide si corecteaza toate detaliile care nu corespund, in vederea perfectionarii tiparului de baza.

CERINTE

Cerinte:
-experienta in domeniu minim 1 an
-spirit organizatoric

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu motivant, mult peste medie, conditii excelente, birou, telefon

Compania CHANTTAL este un brand in plina dezvoltare, producator de confectii textile exclusiv dama, prezent pe piata din Romania de peste 10 ani, cu parteneri in toata tara si in comunitatea Europeana