Consilier Vanzari BUCURESTI- MATERIALE SI ECHIPAMENTE STOMATOLOGIE SI TEHNICA DENTARA

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia zona cu clienti existenti, mentine si dezvolta portofoliului de clienti noi - medicii stomatologi si tehnicienii dentari;
- Realizeaza planul de vanzari (target) pentru zona alocata;
- Se deplaseaza la sediul clientului (cabinet stoamatologic sau laborator dentar) pentru a prezenta oferta, solutiile si pentru a prelua comenzile;
- Organizeaza, executa, controleaza si raporteaza activitatea din zona de responsabilitate si monitorizeaza permanent concurenta;
- Este in permanenta la curent cu informatile sau serviciile nou aparute in companie si pe piata de profil, participa la cursuri, co-vizite organizate impreuna cu furnizorii si training-uri;
- Colaboreaza cu managementul firmei si cu departamentul de vanzari si logistica;

CERINTE

- EXPERIENTA SI ABILITATILE DE VANZARI PE TEREN SUNT OBLIGATORII !
- Permis categoria B (obligatoriu!); experienta in conducere auto minim 3 ani si buna cunoastere a orasului si zonei; deplasari in aria de acoperire;
- Aptitudini de planificare, organizare, comunicare, negociere;
- Orientare catre client, catre rezultate, atitudine pozitiva, devotament;
- Putere de decizie, asumarea responsabilitatii, abilitati de convingere, disciplina;
- Corectitudine, receptivitate, flexibilitate, initiativa, rezistenta la efort;

***** Pentru a avea rezultate bune - acest job presupune respectarea programului de lucru si dedicarea EXCLUSIVA a activitatii angajatului in interesul firmei in timpul programului de lucru stabilit. *****

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv este alcatuit dintr-o parte fixa- 1500 ron (carte de munca) + comisioane, bonusuri si premii financiare in functie rezultatele la vanzari si diverse alte stimulente (fara intarzieri salariale);
- 'Asigurare de Viata' si 'Asigurare de Sanatate' (optional, dupa o perioada de rezultate dovedite);
- Se asigura toate instrumentele necesare bunei desfasurari a activitatii: masina de serviciu (monitorizata prin GPS), navigator GPS, iPad cu 3G, telefon mobil, baze de date, mostre, cataloage, materiale promotionale, web-site performant , actiuni de marketing, etc.;
- Suport permanent de la sediul central (35 de persoane);
- Comenzile pentru livrare sunt trimise de la sediu catre clienti prin firme de curierat rapid sau distribuite de catre Consilierul de Vanzari;
- Mediu profesional placut, echipa tanara (media varstei ~ 32 de ani), cu experienta in vanzari, antrenata, stabila si unita;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala si de avansare ca si coordonator zonal;
- Posibilitati nelimitate de crestere a veniturilor prin acordarea de comision motivant, bonusuri si prime ocazionale in bani;
- Instruiri interne si externe pe marginea echipamentelor distribuite de catre societate, team building si training-uri / cursuri sustinute de catre furnizori; Cursuri de vanzari avansate; Co-vizite cu furnizorii nostri;
- Transparenta angajatorului in relatia cu salariatii; Flexibilitate si corectitudine in raport cu nevoile personale ale angajatilor;

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!