Consilier vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Organizarea activitatii de vanzare
- Promovarea si vanzarea produselor
- Receptionarea si gestionarea stocurilor de marfa
- Inventarierea stocului de marfa
- Atragerea de noi clienti
-Consilierea clientilor in alegerea celor mai potrivite produse
- Orientare permanenta inspre clienti si urmarirea fidelizarii acestora
- Expunerea marfurilor intr-o maniera estetica si atragatoare
- Mentinerea unui mediu de lucru curat si profesionist in magazin
- Intocmirea documentelor necesare : Registru de casa, Raport de gestiune, NIR, facturi, chitante, dispozitii.

CERINTE

- Experienta in vanzari
- Experienta intr-un magazin similar constituie un avantaj
- Prezenta placuta
- Simt comercial
- Deschisa pentru lucrul cu oamenii
- Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- Orientare către eficienţă / rezultate
- Spirit de echipă
- Abilitati de comunicare si consiliere a clientilor
- Capacitate de auto-organizare si stabilire a prioritatilor;
- Rezistenta la stres;
- Atitudine pozitiva
- Putere de convingere
- Seriozitate, punctualitate.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru tanar
- salariul se negociaza in cadrul interviului