Consilier Vanzare + Implementare Software economic

Credit Plus SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea, implementarea si asistenta in exploatarea solutiilor software Nexus ERP.

Principalele responsabilitati:
•Analiza cerintelor clientilor in scopul determinarii nevoilor specifice si implementarii solutiei ERP potrivite
•instruirea personalului de exploatare al sistemelor ERP implementate
•suport clienti - oferirea de solutii in fata clientilor / telefon / email
•testarea produselor software
•identificarea potentialilor clienti si prezentarea/vanzarea solutiilor ERP
•alte activitati de marketing si contabilitate

CERINTE

• Studii superioare economice;
• Experienta in utilizarea/implementarea unui soft contabil si/sau in vanzari constituie avantaje;
• Cunoasterea limbii engleze minim nivel mediu.
• Cunostinte bune in utilizarea Office (Word, Excel);
• Abilitati de comunicare, sociabil, spirit didactic, meticulos, persoana dinamica, cu initiativa;
• Disponibilitate pentru deplasari;

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu motivant, posibilitate de dezvoltare profesionala, mediu de lucru dinamic.

SC Credit Plus SRL este distribuitor si implementator al produselor SC Nexus Media SRL Iasi.

Nexus Media srl, împreună cu distribuitorii săi, bazându-se pe experienţa caştigată în mii de implemantări din cele mai diverse domenii de activitate şi în multiple cerinţe particulare, oferă la nivel naţional soluţii integrate la cheie de implementare şi mentenanţă a soluţiilor software comercializate.

Pe lângă produsele software cu adresabilitate generală (de genul: ERP, eCommerce, CRM, HR, Parc Auto, … etc) am dezvoltat şi soluţii software integrate specializate pe domenii de activitate (cum ar fi: Magazin, Staţie Carburanţi, Restaurant, Hotel, Service Auto, BeautyCenter şi altele).

Numărul mare de implementări a condus la maturizarea soluţiilor noastre, iar numărul mare de segmente de piaţă servite (servicii, comerţ, horeca, confecţii, industrie, construcţii, agricultură,...etc) au condus la construirea unor soluţii versatile şi dinamice.

Nexus Media srl utilizează în dezvoltarea soluţiilor sale software cele mai moderne şi performante tehnologii IT existente pe plan mondial, astfel a pus la punct un sistem simplu şi transparent de actualizare a produselor sale.

În acelaşi trend de modernizare, produsele software Nexus Media, sunt orientate şi optimizate pentru utilizarea într-un mediu online şi în ultimul timp Nexus Media s-a orientat preponderent pentru dezvoltatrea de instrumente şi produse web-based.