CONSILIER SHOWROOM- CUNOSTIINTE DESEN/ PROIECTARE

SC BELFORM PROD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job-ul este pentru showroom-ul de prezentare cu vanzare de mobilier din zona Ghencea.
Responsabilitatile principale ale postului sunt:
- consilierea profesionala a clientilor interesati de achizitionarea produselor de mobilier;
- identificarea solutiilor tehnice si a accesoriilor potrivite mobilierelor dorite de client;
- realizarea proiectelor (desene, schite tehnice) pentru client in program specific de proiectare sau pe hartie;
- transmiterea ofertelor de pret catre clienti, conform procedurilor de lucru ale Companiei Belform;
- urmarirea ofertelor transmise catre client (feedback in urma ofertelor transmise clientilor).
- raporatarea catre Directorul de Vanzari al Companiei Belform a stadiilor in care se gasesc ofertele transmise catre clienti, lucrarilor lansate in productie, a cerintelor/ reclamatiilor venite de la clienti, etc

CERINTE

Avand in vedere ca va interactiona direct cu clientii, ne dorim ca viitorul nostru coleg sa fie o persoana charismatica, comunicativa/ sociabila si cu rezistenata crescuta la stres. De asemenea avem nevoie de o persoana care sa poata lucra si in week-end (sambata si duminica, avand liber la schimb in alte 2 zile din timpul saptamanii)
Totodata el/ ea trebuie sa aiba:
- experienta minima in domeniu (cerinta obligatorie- 1 an)
- foarte bune cunostinte cu privire la fabricarea mobilierului din PAL si MDF;
- cunostiinte foarte bune de desen (schite, desen tehnic) sau proiectare (cu program specific pentru productia de mobilier;
- permis de conducere auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix motivant;
- bonus din vanzarile lunare realizate;
- tichete de masa;
- decontarea transportului pe mijloacele de transport in comun;
- dezvoltare profesionala intr-o echipa performanta.

Compania BELFORM face parte din grupul de firme ROMSTAL. Firma activeaza ca si producator de 3 ani de zile in piata de cazi acrilice situandu-se in primele 4 firme producatoare din domeniu in Romania. Compania exporta si pe pietele din Europa, urmandu-si strategia de dezvoltare pe plan european si local.