Consilier resurse umane

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasoara operatiuni de gestiune a datelor si activitati administrative
Furnizeaza la timp si calitativ servicii tranzactionale si administrative de resurse umane, conform sarcinilor alocate si respectand procesele definite si SLA-urile:
administrare angajari ;
gestiunea datelor si dosarelor angajatilor
administrare compensatii ;
administrare beneficii
gestionarea timpului de lucru
gestionarea absentelor
arhivarea electronica a documentelor aferente sarcinilor gestionate, in conformitate cu principiile EDM.
Comunica cu angajatii si/sau reprezentantii de resurse umane ai clientilor interni – de exemplu pentru a solicita informatii corective sau suplimentare, a confirma primirea solicitarilor de procesat etc.
Solutioneaza intrebarile / solicitarile referitoare la gestiunea datelor escaladate de Contact Center , efectuand analiza necesara, dupa caz

CERINTE

Minim 2 ani experienta in administrarea resurselor umane
Absolvent studii universitare
Limba engleza-nivel avansat
Contractul este pe o perioada determinata de un an cu posibilitatea de prelungire.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.