Consilier Juridic Persoane Fizice

VOLKSBANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Redactarea/avizarea din punct de vedere juridic a documentelor contractuale nonstandard privind clientii persoane fizice (contrate de credit/acte aditionale la contractele de credit, contracte de garantie/acte aditionale la contractele de garantie, acorduri cu privire la operatiuni juridice privind garantiile bancii, contracte de tranzactie)
• Rredactarea de contracte de credit si acte aditionale in domeniul restructurarii clientilor persoane fizice;
• Elaborarea opiniilor juridice privind bunurile imobile propuse in garantia creditelor;
• Avizarea operatiunilor de deschidere/modificare specimene de semnatura / inchidere de conturi;
• Elaborarea de opinii juridice la solicitari punctuale in legatura cu activitatea de creditare a Clientilor PF
• Avizarea raspunsurilor formulate de departamentul de specialitate la reclamatiile clientilor PF;

CERINTE

• Studii superioare juridice (licentiat in Drept);
• Experienta de minimum 2 ani in institutii de credit;
• Abilitati foarte bune de comunicare si organizare a timpului, sarcinilor, activitatii zilnice;
• Capacitate de concentrare pe realizarea mai multor sarcini simultan si respectarea termenelor limita;
• Atentie la detalii;
• Cunostinte bune de operare pe calculator (MS Office – Word, Excel; navigare internet);
• Cunostinte foarte bune de limba engleza (scris/vorbit);

Volksbank Romania, detinuta de Volksbank International (subsidiara a Osterreichische Volksbanken – Aktiengessellschaft -OVAG)), a devenit operationala pe data de 8 mai 2000. In buna traditie a bancii austriece pe care o reprezinta, Volksbank Romania si-a indreptat inca de la inceput atentia spre nevoile si interesele persoanelor fizice si intreprinderilor mici si mijlocii oferind produse si servicii de calitate.

“Increderea ne uneste” – sloganul grupului – reflecta parteneriatul pe care se bazeaza banca noastra in relatia cu clientii