CONSILIER JURIDIC COMPLAINTS

SC KRUK International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea completa a dosarelor in care au fost inregistrate plangeri, sesizari, cereri, actiuni prin inregistrarea solicitarilor venite din partea autoritatilor Statului, instantelor de judecata si/sau a debitorilor
Intocmirea intampinarilor, a adreselor de raspuns la cereri, a plangerilor, a reclamatiilor, a actiunilor inregistrate in companie
Transmiterea documentelor solicitate pe baza de proces verbal
Deplasarea la sediul autoritatilor pentru solutionarea dosarelor
Realizarea procedurilor in fata instantelor judecatoresti prin depunerea, urmarirea si sustinerea dosarelor si a procedurilor specifice actiunilor in instanta
Raspuns concret si punctual la e-mail-urile primite cu referire la plangeri, sesizari, cereri, actiuni formulate de debitori si comunicarea solutiilor adecvate cazurilor lucrate
Contactarea debitorilor in vederea stabilirii modului de solutionare a dosarelor
Urmarirea aparitiei de noi acte normative in domeniu de activitate si aducerea la cunostinta superiorului obligatiile ce ii revin
Transmiterea spre verificare si raportarea catre superiorul direct a actelor si a activitatilor intreprinse in dosarele gestionate

CERINTE

Absolvent de studii superioare juridice
Experienta in domeniul bancar reprezinta un plus
Experienta in recuperarea de creante reprezinta un plus
Excelente abilitati de comunicare
Excelente abilitati de negociere
Foarte bune abilitati de lucru in echipa
Limba engleza – nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Mediu de lucru placut si profesional
Posibilitaea de a dobandi experienta intr-o companie cu dezvoltare dinamica
Posibilitate de promovare

Compania KRUK International S.R.L. a fost înființată în anul 2007 de Grupul KRUK – liderul pieței de management al creanțelor comerciale din Polonia. Compania este specializată în managementul integrat al creanțelor, având clienți atât din sectorul financiar, cât și companii de servicii.
KRUK International a dezvoltat activități de colectare a creanțelor bancare, a creanțelor companiilor de asigurări și leasing, operatorilor de telefonie fixă și mobilă, cât și ale companiilor de distribuție a bunurilor de larg consum. Compania este, de asemenea, un jucător important pe piața achiziției de portofolii de creanțe, în special de la bănci.
Pentru mai multe detalii despre KRUK International va rugam sa accesati www.kruk.com.ro.