Consilier Juridic Birou Executori Judecatoresti

SCPEJ Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea se va desfăşura la sediul biroului şi va consta în gestionarea dosarelor de executare, întocmirea procedurilor specifice si mentinerea legaturilor cu creditorii si institutiile publice.

CERINTE

- Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara in cadrul unui birou de executori judecatoresti;
- Cunoasterea programului Zenic;
- Cunostinte solide ale legislatiei in vigoare privind executarea silita;
- Experienta gestionare portofoliu dosare de executare silita si intocmire acte de procedura;
- Abilitati de comunicare intr-un mediu profesional;
- Capacitate de gestionare a situatiilor dificile şi de prioritizare a activităţilor, adaptabilitate, eficienta;
- Bun cunoscator Microsoft Office;
- Integritate, responsabilitate, atitudine proactiva, punctualitate;
- Viteza mare de tehnoredactare;
- Atenţie sporită la detalii;
- Permis conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial se va discuta in cadrul interviului.

Biroul executorului judecatoresc este specializat in indeplinirea procedurilor de executare silita, notificarea actelor, recuperarea creantelor si punerea in executare a dispozitiilor cu caracter civil din titlurile executorii.