CONSILIER JURIDIC/ AVOCAT

IPIWORKS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- Redactarea de notificari, convocari la conciliere, cereri de chemare in judecata, intampinari, cereri precizatoare, note scrise, contestatii, plangeri penale sau contraventionale, cereri apel, recurs, actiuni in contencios, etc;
- Analiza contracte comerciale si opinii juridice
- Asistenta si reprezentare in instanta la toate nivelurile, pe tot teritoriul Romaniei;
- Negocierea directa sau cu asistarea conducerii in negocierea contractelor;
- Contactează telefonic clienții pentru recuperarea creantelor;
- Concepe si redacteaza contractele societatii sau alte acte juridice incheiate cu persoanele juridice;
- Analizeaza si aproba contractele existente intre companie – clienti/furnizori si le adapteaza conform legislatiei si intereselor companiei reprezentate;
- Analizeaza si aproba toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;
- Elaboreaza raspunsurile la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante;
- Este responsabil cu formularea contestațiilor și a plângerilor, în conformitate cu legislația achizițiilor publice;
- Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din societate noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- Verifica si urmareste executarea contractelor incheiate cu beneficiarii;
- Reprezinta interesele companiei in fata autoritatilor;
- Redactare acte societare (hotarari AGA, acte constitutive, acte ORC);
- Analizeaza contractele de munca intre companie si angajati si propune solutii pentru buna desfasurare a activitatii – daca este cazul
- Întocmește raportări periodice privind activitatea profesională desfășurată.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Suntem in cautarea unei persoane sociabile, comunicative, care sa se poata conforma lucrului in echipa.
- Cunostinte in domeniul achizitiilor publice.
- Absolvent studii superioare, licențiat în drept;
- Obligatoriu experiență în activitate de minim 3 ani de drept civil, comercial, societar, administrativ (inclusiv contencios), dreptul consumatorului, legislatie contraventionala;
- Experienta in gestionarea litigiilor si reprezentarea unei firme in instanta, la toate nivelurile;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara;
- Permis categoria B.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet de beneficii raportat la performanta.

IPIWORKS SA SAN JOSE – SUCURSALA BUCURESTI SRL- compania activeaza in domeniul consultantei privind achizitiile publice.