Consilier juridic

UNIVERSAL S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

 studii superioare finalizate: Facultatea de Drept
 experienta necesara - minim 5 ani experienta pe o pozitie similara;
 cunostinte bune de drept civil/comercial ;
 abilitati de prioritizare;
 cunoştinţe bune de operare PC (procesare text – Word, calcul tabelar – Excel) si a Internetului la nivel avansat;
 abilitati in exprimare a ideilor in scris si oral, printr-o buna utilizare a limbii romane, precum si de intocmire/redactare documente cu caracter juridic;
 conceperea, depunerea si sustinerea cererilor de chemare in judecata si reprezentarea societatii in litigiile corespunzatoare;
 abilitati de monitorizare si urmarire consecventa a obiectivelor unui proiect

CERINTE

 inteligenţă de nivel superior;
 atenţie concentrată şi distributivă;
 echilibru emoţional;
 plăcerea pentru lucrul cu oamenii;
 adaptare la sarcini de lucru schimbătoare;
 uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare;
 comportament adecvat (limbaj, vestimentaţie, reguli de politeţe);
 trăsături pozitive de caracter;

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

UNIVERSAL S.A. este persoana juridică română, înființată la data de 4 ianuarie 1991.
Functionează ca societate pe acțiuni conform Legii societăților nr. 31/1990, republicată, având ca obiect principal de activitate “Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” cod CAEN 6820.
Activitatea societății este concentrată pe închirierea spațiilor comerciale stradale aflate în proprietate.