Consilier Juridic

S.C. Ro-Aarmycatering S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere post:

· Conceperea, redactarea si avizarea contractelor civile, contractelor comerciale sau altor documente juridice.

· Verificarea existentei tuturor actelor necesare incheierii contractelor de inchiriere pentru spatiile comerciale si incheierii contractelor pentru diverse servicii.

· Colaborarea directa, stransa cu parteneri externi in vederea obtinerii intr-un timp cat mai scurt a autorizatiilor de la Registrul Comertului precum si de la alte autoritati.

· Redactarea de hotarari A.G.A. .

· Redactarea și revizuirea contractelor (civil, comercial, etc.).

· Elaborarea si gestionarea, la zi, a tuturor contractelor incheiate de catre societate.

· Acorda asistenta si consultanta la solicitarea conducerii cu privire la activitatea acesteia.

· Intocmeste si alte lucrari cu caracter juridic.

· Reprezinta si apara interesele societatii in fata autoritatilor si institutiilor publice.

· Tine evidenta proceselor aflate pe rol.

· Intocmeste corespondenta oficiala catre diverse institutii publice si private.

· Tine evidenta actelor normative, a ordinelor ministerelor de resort si a altor acte care au legatura cu obiectul de activitate al societatii.

· Mentine legatura cu angajatii si ofera suport pentru diverse solicitari ale acestora;

· Urmareste aparitia actelor normative si aduce la cunostiinta coordonatorului de structura.

· Urmareste respectarea legalitatii in cazul incheierii, modificarii si desfacerii contractelor individuale de munca, de prestari servicii, etc. .

CERINTE

Cerinte:

· Experienta de minim un an pe un post similar, (preferabil in domeniul restaurantelor si/sau cu institutii publice).

· Abilitati excelente de comunicare si interpersonale.

· Capacitatea de a respecta termene limita de finalizare a activitatilor.

· Integritate si onestitate, spirit de echipa.

· Punctualitate, seriozitate in redactarea documentelor, abilitati de analiza si sinteza a informatiei.

· Rezistenta la stres.
Disponibilitate la program prelungit.

· Disponibilitate la deplasare 25% din program.

· Studii de specialitate in domeniul juridic finalizate cu diploma.

· Cunostinte legislative;

· Cunostinte generale privind Codul Muncii, Drept Comercial, Codul Civil si alte subiecte legate de Drept;

· Cunoasterea sistemului de operare Microsoft Office (Word, Office, Power Point), MS Excel, Internet;

· Limba engleza - nivel avansat (scris, citit, vorbit).

BENEFICII OFERITE

Oferta:

Salariul negociabil.

Decontare transport pentru delegarile in interes de serviciu.

Posibilitate de alocare la masa de pranz.

Mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere de profesionisti.

Acceptam CV-uri si pe adresa noastra de e-mail cu subiectul "In atentia Deprtamentului HR".

Societate specializata in activitati de catering / restaurante.