Consilier Juridic

S.C. RO-ARMYCATERING S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- întocmeşte cererile cu caracter juridic, necesare în cadrul procesual în ceea ce priveşte căile ordinare şi extraordinare de atac și asigură reprezentarea intereselor societății în fața instanțelor și a altor instituții ale statului;
- asigură consultanţă de specialitate şi redactează opinii juridice la solicitarea tuturor serviciilor şi birourile, necesare interpretării corecte şi aplicării întocmai a prevederilor legale;
- exercită căile de atac legale împotriva soluţiilor instanţelor judecătoreşti şi a altor organe jurisdicţionale;
- urmăreşte respectarea prevederilor legale în desfăşurarea activităţii instituţiei;
- redactează proiecte de contracte;
- asigură corespondența între unități/ furnizori și societate;
- întocmește formalitățile prevăzute de lege în vederea înregistrării documentelor la ONRC

CERINTE

- studii superioare în domeniul juridic;
- cunoștințe solide de legislație internă;
- orientare către rezultate, cu simț de răspundere;
- abilități de analiză și sinteză;
- adaptabilitate/flexibilitate;
- persoană comunicativă;
- cunoștințe operare PC;
- disponibilitate la deplasari in interes de serviciu in proportie de 25%din programul de lucru;

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa;
- training in cadrul serviciului juridic pe o perioada de 30 de zile

S.C. RO-ARMYCATERING S.A., filială a C.N.ROMTEHNICA S.A. este specializată în activități de hrănire, se află în coordonarea Ministerului Apărării Naționale şi presteaza servicii de hrănire cu prioritate pentru personalul Armatei României