Consilier juridic

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rol: Asigurarea desfasurarii activitatii firmei in conformitate cu normele legale si consilierea sub aspect juridic a managementului si angajatilor companiei.

Principalele responsabilitati:

* Ofera consiliere juridica profesionala si sprijin pentru probleme juridice managementului si angajatilor companiei;
* Transmite modificarile legislative care ar putea afecta societatea si implicatiile lor;
* Elaboreaza si valideaza din punct de vedere juridic clauzele legale contractuale, verifica contractele (civile, comerciale, prestari servicii, etc.)
* Intocmeste/avizeaza/contrasemneaza actele cu caracter juridic in vederea certificarii legalitatii lor;
* Analizeaza si identifica riscurile din punct de vedere juridic si implicatiile;
* Efectueaza si monitorizeaza procedurile legale pentru recuperarea de creante;
* Gestioneaza procesele juridice, litigiile si tranzactiile de afaceri;
* Intocmeste, avizeaza sau contrasemneaza actele cu caracter juridic in vederea certificarii legalitatii lor;
* Reprezinta interesele societatii in fata autoritatilor;
* Este informat la zi cu legislatia in vigoare si a noilor reglementari, care ar putea influenta firma.

CERINTE

* Studii juridice finalizate
* Minimum 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
* Cunostinte foarte bune de legislatie;
* Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
* Capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea;
* Capacitate de a se informa si invata in permanenta;
* Perseverenta
* Permis de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate