Consilier juridic

SC NUTRE FARMING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
- Redactarea si revizuirea contractelor comerciale si civile;
- Acordarea de consultanta in problemele de natura juridica ale companiei;
- Asistarea in negocieri si intalniri ale managementului companiei;
- Protejeaza compania asigurandu-se ca toate procedurile legale sunt indeplinite;
- Asistenta in procesul de cadastru al bunurilor companiei;
- Asigura cunoasterea si respectarea legii in cadrul companiei;
- Impreuna cu managerii de departamente participa la intocmirea contractelor;
- Reprezinta pe baza de delegatie compania in fata instantelor judecatoresti, parchetului, notarului public si in alte raporturi cu persoane fizice si juridice;
- Asistenta la redactarea cererilor de chemare in judecata in procese de recuperare daune sau regrese;
- Asistenta la exercitarea cailor de atac impotriva hotararilor judecatoresti defavorabile companiei in litigiile civile, comerciale si penale;
- Urmareste aparitia actelor normative, tine evidenta acestora si semnaleaza conducerii unitatii sarcinile ce-i revin potrivit acestor reglementari;
- Reprezinta compania pe linie juridica in raporturile cu partile interesate.

CERINTE

CUNOSTINTE :
- Studii superioare juridice/ 2 ani experienta
- Cunostinte necesare: Windows, Word, Excel, Power Point;
- Limbi straine: engleza;
- Experienta pe posturi similare reprezinta un avantaj;
- Permis conducere categoria B.
CALITATI, APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:
- Rezistenta la mediu de lucru solicitant;
- Bune abilitati de planificare, organizare, coordonare;
- Atentie la detalii, atentie distributiva;
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
- Abilitatea de a-si atinge obiectivele in termenul stabilit.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, mediu de lucru dinamic, oportunitati excelente de formare profesionala in cadrul unui companii multinationale.

Nutre Group, companie multinationala, este prezenta în România prin intermediul Nutre Farming SRL, care a fost infiintata in anul 2005. În prezent, Nutre are aproximativ 17199 ha de teren în productia împărțită în teren propriu, contracte de leasing și drepturi, în valoare totală de aproximativ 25244 ha din suprafața totală.

În activitățile sale agricole, Nutre Farming SRL s-a specializat în producția de cereale și oleaginoase, cultivarea de porumb, orz, grâu, floarea soarelui și rapiță. În ultimii trei ani, compania și-a dedicat tehnologia de producție agricolă la cultivarea acestor 5 produse, din moment ce le-a considerat culturile de cel mai mare randament economic de afaceri.

Nutre Farming S.R.L. se caracterizeaza prin practicarea unei agriculturi care implică utilizarea celei mai moderne tehnologii, care utilizează cele mai bune practici agricole în cultivarea terenurilor și de o gestionare eficientă a resurselor, care asigură randamente ridicate de productivitate, garantând astfel excelența operațională și durabilitatea activității agricole.