Consilier Juridic

CONTEXPERT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este in cautarea unui Consilier Juridic.

Principalele responsabilitati ale postului
• Consultanta juridica - pe spete de drept civil, fiscal, dreptul muncii, cu accent pe dreptul civil specific persoanelor juridice si PFA-urilor, drept statutar;
• Informari legislative specifice;
• Operatiuni legate de Registrul Comertului;
• Reprezentarea juridica a companiei in fata altor institutii din Romania;
• Contracte si alte documente juridice:
o intocmire, modificari, actualizari, recuperare, evidente;
o conceperea si gestionarea de drafturi de contracte si alte documente juridice;
• Participare la negocierea / renegocierea contractelor comerciale;
• Asigurarea arhivarii fizice si electronice a tuturor documentelor departamentului juridic.

CERINTE

• Studii superioare de drept
• Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
• Experienta relevanta in instanta;
• Cunostinte de limba engleza - nivel avansat (inclusiv limbaj de specialitate);
• Cunostinte PC – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in cadrul procesului de recrutare.

Contexpert Consulting ofera servicii de consultanta financiara si fiscala, contabilitate si resurse umane complete pentru companii medii si mari, locale si multinationale. Experienta practica de 15 ani, corelata cu pregatirea teoretica, ne pozitioneaza astazi ca experti in acest domeniu. Serviciile de calitate si oamenii sunt cele mai importante resurse pentru noi. Investim in oameni si am creat o structura flexibila de promovare, in care fiecare isi poate gasi calea spre dezvoltarea profesionala. Specialistii echipei noastre sunt printre cei mai buni in domeniul lor de activitate si sunt tot timpul la curent cu noutatile si legislatia domeniului. Pregatirea primita aici este la nivelul celei din companiile multinationale. Punem mare pret pe delegarea responsabilitatilor si cresterea continua bazata pe evolutia si specializarea echipei. Te asteptam sa te alaturi echipei noastre! Pentru mai multe detalii despre noi, accesati: www.contexpert.ro