Consilier Juridic

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acordarea de consultanta juridica tuturor departamentelor societatii (business, resurse umane, procurement etc.).

- Analizarea contractelor existente sau care se vor incheia intre companie si furnizori/clienti si adaptarea acestora conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei; reprezentarea companiei in negocierea contractelor.

- Redactarea diverselor documente (imputerniciri, cereri, procese verbale, decizii, etc.).

- Participarea la cercetarile disciplinare ale salariatilor companiei si redactarea tuturor documentelor aferente acestei proceduri.

- Intocmirea actelor specifice Registrului Comertului.

- Analizarea procedurilor interne ale companiei si adaptarea acestora in conformitate cu legislatia in vigoare.

- Reprezentarea companiei in relatia cu autoritatile.

- Monitorizarea legislatiei relevante in activitatea societatii.

CERINTE

- Experienta efectiva in domeniul juridic: 3-4 ani;

- Specializare / cunostinte solide in cel putin doua dintre urmatoarele arii: drept societar (corporate), drept comercial – contracte, dreptul muncii, protectia datelor cu caracter personal;

- Experienta in relatia cu ANPC, ANCOM, Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal;

- Experienta anterioara intr-o companie multinationala reprezinta un avantaj;

- Cunostinte limba engleza nivel mediu;

- Gandire analitica, atentie la detalii, abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa;

- Integritate si onestitate; initiativa, perseverenta si spirit proactiv.

- Responsabilitate si simt organizatoric foarte bine dezvoltat;

Abilitati de lucru cu calculatorul;

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.