CONSILIER JURIDIC

Easy Asset Management IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Redacteaza, avizeaza si revizuieste contractele pe care le incheie societatea;

-Intocmeste actiuni civile, plangeri penale, reprezinta societatea in fata instantelor judecatoresti de toate gradele;

-Mentine corespondenta cu tertii

-Acorda asistenta juridica punctelor de lucru din tara;

-Solutioneaza problemele aparute in activitatea societatii, din punct de vedere legal;

-Gestioneaza documentele cu caracter juridic;

-Asigura relatia cu ONRC,

-Intocmeste documentatia necesara modificarilor statutare in cadrul Companiei;

-Indeplineste obiectivele si targetele propuse de management;
-Proceseaza și raporteaza informațiile referitoare la propria activitate;
-Raporteaza catre Legal Manager;

-Alte sarcini din aria de activitate specifica postului.

CERINTE

-5 ani expertiza intr-o institutie financiara nebancara/in sistemul bancar;

-Expertiza in formularea apararilor in fata ANPC si a altor autoritati;

-Solide cunostinte teoretice de drept civil, Legea nr 31/1990, OG 50/2010;

-Persoana serioasa, inteligenta, perspicace, abilitati foarte bune de comunicare, putere de sinteza si rezistenta la stress

-Orientare spre rezultate si respectarea procedurilor- disponibilitate si pentru munca de teren
-Orientare catre indeplinirea taskurilor zilnice stabilite de superiorul direct;

-Cunoastere buna a limbii engleze: vorbit, scris, citit.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix;
- Mediu de lucru placut, intr-un colectiv tanar;
- Telefon de serviciu;

- Oportunitate de dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

instituție financiară non-bancară