Consilier Judiric

Casa de Insolventa Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea din punct de vedere juridic a unor cazuri de insolventa, incluzand treptat si reprezentarea acestora in instanta.
Responsabilitatile:
- gestionarea dosarelor
- intocmirea de notificari, adrese, rapoarte pentru cazurile avute in administrare
- mentinerea relatiei cu societatea debitoare precum și cu creditorii acesteia
- reprezentarea cazului in instanta
- intocmirea de actiuni, cereri si sustinerea acestora in instanta

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii superioare juridice;
- Cunoștinte PC, word, eventual excel;
- Cunoștinte juridice; cunostintele legate de legislatia insolventei constituie un avantaj;
- Avantaj cunoașterea unei limbi străine.
- Persoană serioasă, responsabilă, organizata, rezistentă în condiții de stres, adaptabilă la munca în echipă;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

Lider de piata in domeniul insolventei