Consilier in Turism

BJR Vaacante

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoasterea in detaliu a produselor, pachetelor si destinatiilor turistice, servicii de cazare, de transport si asigurari din oferta agentiei,
- crearea unei imagini de calitate si prestigiu a valorilor, serviciilor si produselor firmei, in scopul atragerii de clienti noi,
- organizarea de prezentari a produselor, sistemului si serviciilor pentru clienti,
- promovarea de produse turistice, bilete de avion si asigurari medicale,
- promptitudinea si calitatea consilierii acordata clientilor,
- informarea corecta si realista a clientilor despre conditiile de comercializare a pachetelor turistice si calitatea serviciilor oferite,
- furnizarea informatiilor reale si corecte pentru convingerea clientilor in vederea finalizarii procesului de vanzare a produsului oferit,
- preluarea de la clienti a tuturor informatiilor necesare si prelucrarea lor in sistem,
- efectuarea de rezervari, conform cererilor venite de la clienti,
- colectarea informatiilor si documentelor necesare in vederea incheierii contractelor de comercializare a produselor turistice,
- studiul pietei si propuneri de imbunatatire a competitivitatii.

CERINTE

Esti potrivit pentru acest job daca:

- esti pasionat de calatorii,
- ai experienta minim 1 an in turism,
- cunosti destinatiile si produsele touroperatorilor romani si straini,
- stii sa utilizezi bine calculatorul,
- comunici eficient,
- esti un bun vanzator,
- esti determinat si perseverent, orientat spre client si obiective,
- cunosti o limba straina – engleza sau germana.

BENEFICII OFERITE

- flexibilitate in alegerea orarului preferat, avand posibilitatea sa lucrezi de la domiciliu, in timp ce calatoresti in strainatate, etc. fara nici o constrangere, vei fi propriul tau sef
- dispui de toate informatiile necesare pentru a oferi clientilor tai o vacanta reusita, nu trebuie sa cunosti destinatiile, hotelurile, excursiile pe de rost, pentru ca prin sistem ajungi rapid la toate informatiile
- ai la dispozitie toate cunostintele de care ai nevoie pentru a-ti atinge potentialul de vanzari
- folosesti structura organizatorica, tehnologia informatica si a know-how-ului nostru unic in Europa
- primesti asistenta continua, sfaturi si suport individual de la profesionisti in domeniu
- suport permanent din partea agentiei BJR Vacante pentru clienti
- participi la cursuri de formare si de perfectionare in vanzare in care vei invata “trucuri de comert” pentru a promova mai bine produsele si serviciile tale
- primesti sfaturi si suport individual si de grup facute de profesionisti din interiorul si din afara companiei pentru a imbunatati din ce in ce mai mult cunoasterea si experienta ta comerciala, de afaceri si turism
- te educam sa folosesti sistemul, sa cunosti produsele, sa cunosti tehnici de vanzare si sa te dezvolti personal
ai posibilitatea de participare la infotripuri
- beneficiezi de preturi si reduceri speciale pentru vacanta ta si a familiei tale
- poti castiga vacante gratuite ca urmare a rezultatelor obtinute
- rezultatele financiare sunt pe masura eforturilor tale

DESCRIEREA FIRMEI

BJR Vacante este Touroperator si Agentie de Turism.

- Avem o experienta de peste 18 ani pe piata serviciilor de turism din Romania
- Avem peste 15 000 de clienti multumiti pe an
- Facem parte din grupul de firme BJR (Business Jet + BJR Vacante).
- Suntem agentie acreditata IATA
- Detinem Bursa nr. 1 de Turism Online din Romania
- Sistem IT profesionist la cheie, cu peste 120 de tour-operatori germani si romani integrati
- Peste 285 milioane oferte din care 3.5 milioane oferte Last Minute/zi
- Ofertele tuturor companiilor aeriene intr-un comparator simplu de preturi
- Informatii despre destinatii
- Informatii partii ski din Austria, Elvetia, Germania, Italia, Bulgaria, Slovacia