Consilier Financiar

PFA PANCIU ANDRADA

Job expirat

RESPONSABILITATI

sa realizeze documentatia de ofertare a produselor si serviciilor(cataloage, pliante, fise cu descrieri, liste de preturi)
• sa identifice, contacteze clienti noi, carora le prezinta produsele si serviciile firmei
• sa prezinte noile produse si servicii ale firmei clientilor vechi
• sa realizeze targetul lunar de noi clienti, prezentari,vanzari, Incasari
• sa stabileasca traseul zilnic in functie de prioritatile firmei cu gestionarea timpului alocat activitatilor de prezentare a produselor-serviciilor tuturor clientilor programati
• sa replanifice clientii care din anumite motive nu au fost onorati
• sa acorde consultanta in perioada de post-achizitionare in raport cu caracteristicile produsului sau serviciului comercializat si nevoia clientului
• sa participe activ la marirea portofoliului de clienti
• sa ofere consultanta si sa realizeze prezentari/ demonstratii de produs clientilor
• sa intretina relatiile cu clientii deja existenti
• sa respecte regulamentele si politicile companiei
• sa mentina si sa extinda portofoliul de clienti prin noi vanzari
• sa promoveze serviciile si produsele firmei
• sa realizeze planul individual de vanzari
• sa incheie contracte specifice activitatii
• sa mentina relatia cu actualii clienti
• sa intocmeasca rapoarte privind activitatea desfasurata (vanzari, incasari

CERINTE

Sa aiba insusiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare etc.);
Sa nu aiba antecedente penale
Sa fie apt din punct de vedere medical
Organizata si orientata catre rezultate
Cu foarte bune abilitati de comunicare
Studii medii/superioare
Analiza cerintelor clientilor
Abilitatea de a lucra atat independent cat si in echipa
Capacitatea de a lucra în condiţii de stres
Abilitatea de a identifica şi rezolva problemele
Planificare si organizare

BENEFICII OFERITE

Dezvoltare personala si evolutie in carieraComison + parte fixaPrograme motivationaleCursuri si traininguri gratuiteConditii optime de lucru intr-un mediu dinamic si pozitivMediu de lucru profesionist