CONSILIER CLIENTI

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vei consilia clienţii (întâmpini amabil şi asiguri asistenţă clienţilor, conform standardelor UPC, pe toată durata petrecută în magazin);
- Încasezi facturile clienţilor;
- Esti responsabil de gestionarea situaţiilor ce ţin de echipamentele şi serviciile clienţilor;
- Înregistrezi şi te asiguri că sesizările clienţilor sunt rezolvate în timpul agreat;
- Ofertezi clienţii existenţi si potenţialii clienţi;
- Înregistrezi contractele şi modificările efectuate în conturile clienţilor;
- Lucrezi simultan cu mai multe aplicaţiiș
- Ocazional vei prezenta şi promova serviciile companiei către persoanele fizice, la domiciliul acestora, cu scopul de a atrage noi clienti;
- Activitati specifice.

CERINTE

UPC România îți mărește echipa!
Poți fi colegul nostru dacă ai:

- Experienţă în vânzări (dar ne mulţumim şi cu entuziasm şi atitudine proactivă)!
- Abilități de comunicare și convingere dezvoltate!
- Orientare spre client!
- Perseverență!

BENEFICII OFERITE

Te asteaptă o echipă motivată, pachet salarial atractiv; bonusuri pe măsura rezultatelor și training de specializare.

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.